Rajstopy 20 den, 40 den, 60 den, 100 den – co to właściwie znaczy?

Den to oznaczenie pozwalające ocenić grubość oraz stopień krycia

Na opakowaniach rajstop bardzo wyraźnie pojawia się informacja: „rajstopy 60 den„. Większość z nas dosyć intuicyjnie decyduje się na zakupy, wychodzimy bowiem z założenia, że rajstopy 100 den będą grubsze niż rajstopy 20 den. Tymczasem den jest oznaczeniem, które wyjaśnia wagę przędzy. 9000 metrów pojedynczego włókna posiada określoną wagę: jeśli jest to 40g, na opakowaniu zostanie umieszczona informacja „rajstopy 40 den„.

Odpowiednie na niemal każdą okazję będą rajstopy 20 den

Rajstopy 20 den to uniwersalne rozwiązanie. Możesz założyć je zarówno do codziennych, jak i bardziej wyjściowych stylizacji. Przede wszystkim jednak będą doskonałym uzupełnieniem stroju do biura lub na spotkanie biznesowe. Nie są zbyt grube, dlatego możesz nosić je także w cieplejsze dni. Stosunkowo cienkie, ale już nieco bardziej kryjące będą rajstopy 40 den.

Rajstopy 100 den to najlepszy wybór na chłodniejsze dni

Zimą część pań rezygnuje z noszenia sukienek z obawy przed mrozem. To błąd – rajstopy 100 den sprawdzą się nawet w najchłodniejszych miesiącach. Są bardzo ciepłe, a wysoki stopień krycia sprawia, że możesz nosić je jako uzupełnienie stylizacji z kozakami czy sukienkami z grubszych materiałów. Jeśli grube rajstopy nie są dla Ciebie, wybierz rajstopy 60 den – są cieńsze, ale również mocno kryjące i sprawdzą się również w czasie zimy.

Możesz także zdecydować się na interesujące rajstopy ze wzorami

Niezależnie od tego, na jaką grubość rajstop się zdecydujesz, możesz bawić się nie tylko kolorami, ale również tworzyć ciekawe stylizacje z wzorzystymi rajstopami. Rajstopy 60 den z ciekawym deseniem będą świetnym uzupełnieniem gładkiej i skromnej sukienki. Zobacz więcej na https://www.gabriella.pl/rajstopy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *