Dobrze dobrany stanik – absolutna konieczność

Rozmiar stanika ma naprawdę duże znaczenie

Wygodny stanik to absolutny must have każdej z nas – wiedzą o tym wszystkie panie, które choć raz musiały męczyć się przez cały dzień w źle dopasowanym biustonoszu. Najczęściej popełniane błędy to nieodpowiedni rozmiar. W ten sposób biust nie jest odpowiednio podtrzymywany, a co za tym idzie – czujemy duży dyskomfort. W zbyt małym biustonoszu z kolei pojawiają się nieestetyczne wałeczki. Sporo tracą na tym również nasze stylizacje: odpowiedni stanik pozwala na utrzymanie biustu w atrakcyjnym ułożeniu, co z kolei ma wpływ na to, jak będziemy wyglądać. Jeśli odczuwamy wielką ulgę po zdjęciu biustonosza, to warto wypróbować lepiej dopasowany rozmiar.

To nie tylko wygląd, ale również kwestie zdrowotne

Choć ładna linia biustu ma duże znaczenie dla naszego wyglądu, to jednak przy wyborze należy kierować się także naszym zdrowiem. Zbyt luźny stanik sprawi, że biust nie będzie odpowiednio podtrzymywany, co jest szczególnie kłopotliwe w przypadku większych piersi. Skóra traci wówczas elastyczność, a w wielu przypadkach pojawia się również ból kręgosłupa. Z kolei stanik zbyt mały powoduje problemy natury gastrycznej, a nawet powodować trudności z oddychaniem. Ponadto powoduje powstawanie nieestetycznych pręg, otarć i uszkodzeń skóry. Dlatego warto dobierać bieliznę do precyzyjnie określonych wymiarów.

Jeśli się wahasz – postaw na porady specjalistów

Za centymetr może chwycić każda z nas; pomiary nie sprawiają większych trudności. Jednak dopiero skorzystanie z usług profesjonalnej brafitterki pomoże określić kształt biustu oraz wybrać odpowiedni model. Specjalistki udzielą także niezbędnych informacji na temat tego, jak dobrze dobrać biustonosz. W ten sposób zyskujesz wiedzę, którą możesz wykorzystywać później podczas zakupów. Jeśli poznasz tajniki odpowiedniego doboru stanika, od razu będziesz w stanie określić, czy dany model jest tym idealnym, czy też musisz wybrać inny obwód lub miseczkę. Dlatego warto zdecydować się na wizytę w profesjonalnym salonie.

Znając swój dokładny rozmiar możesz pozwolić sobie na zakupy online

Kiedy posiadasz szczegółowe informacje na temat swoich wymiarów możesz także zdecydować się na zakupy poprzez sklep internetowy. W ten sposób zyskujesz dostęp do wielu modeli, których nie możesz znaleźć w sklepach stacjonarnych. Przed zakupem pamiętaj o tym, by dokładnie sprawdzić tabele rozmiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *